Zakładanie stron WordPress

Koszty

Koszty stałe (roczne) utrzymania strony WWW u providera to hosting + domena.

Hosting

84.87 pln/y https://hosting.linux.pl/hosting.html lub szybsze rozwiązanie na SSD Szybki SSD 4GB 158.6pln/y (wg mnie warto zainwestować w SSD)

Domena

Domena w zależności od nazwy od kilku złotych za rejestrację do 200pln za przedłużenie za rok https://hosting.linux.pl/domeny-cennik.html . Tu cena zależny od nazwy jaką wybierasz. Czyli koło ~110pln/y trzeba liczyć.

Template

Wybór template wyglądu strony z bogatej listy darmowych oraz płatnych templatów. Jeżeli płatny to jednorazowo ~60$ mail firmowy (skrzynka lub przekierowanie) – tu jest potrzebna konfiguracja na serwerze
WordPress (CMS) jest darmowy – trzeba założyć bazę i wgrać go na serwer.

Wtyczki & automatyzacje

Wtyczki i autonomizacje w zależności od potrzeb – tu potrzebna konfiguracja i sensowny dobór dodatków –> zapewniam site działający, backupowany i odporny na ataki. Jeżeli warto będzie coś kupić to wtedy o tym powiem ale raczej wyniknie to z kontekstu prac.

Grafika i teksty

Grafikę i tekst potrzebuję z Tobą/Wami obgadać tak abyśmy mieli wspólną koncepcję co będzie na stronie. Wiąże się to też ze znakiem graficznym i zdjęciami które warto zrobić dobrze i obrobić (Photoshop/watermark/logo). Lepiej dać mniej ale bardzo dobrej jakości niż coś z telefonu. Rozwiązanie jest na tyle intuicyjne że poprawki w tekście menu itp będzie mgli wprowadzać sami

Sklep oraz rezerwacje

Sklep zamówienia/rezerwacje online – jest jak najbardziej do zrobienia ale strona musi na siebie zarabiać. Proponuję to potraktować jako oddzielny temat.

SEO

SEO (Search Engine Optimization) – dołączenie i konfiguracja site do Google Analytics .

Maintenance

Zapewniam utrzymanie stron i pomoc we wdrożeniu się w zarządzaniu treścią. W cenie projektu przewiduję instrukcję i pomoc w standardowych problemach jakie się pojawiają przy pracy z WordPress.

Kontakt

Zapraszam do kontaktu w sprawie starych i nowych projektów. Formularz kontaktowy http://www.ultimasolution.pl/contact/

Hits: 96

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑